Cesta od bankéře k prodejci zdravotních matrací - rozhovor pro Hospodářské noviny

Cesta od bankéře k prodejci zdravotních matrací - rozhovor pro Hospodářské noviny

František Hlaváč, majitel a zakladatel společnosti CFH Group a.s., která je výhradním distributorem italských matrací Magniflex v České republice a na Slovensku, mluvil s redaktorem Hospodářských novin o své cestě z postu vrcholového manažera v bance k vlastnímu podnikání v oblasti matrací.

Přesvědčit Italy, že Češi dokáží ocenit kvalitu spánku, nebylo jednoduché, ale nakonec se podařilo. "Italové sem zpočátku nechtěli. Nevěřili tomu, že Češi dokážou investovat do matrací. Soudili, že si radši koupíme mobil za dvacet tisíc, auto za milion, ale spát budeme na levné matraci z diskontu za 1500 korun," řekl František Hlaváč v rozhovoru pro Hospodářské noviny.

Po šesti letech, které nebyly vždy jednoduché vzhledem k tomu, že do rozjezdu firmy zasáhla citelně i ekonomická krize, Magniflex u nás a na Slovensku roste. Vsadil na luxus dopřát si kvalitní spánek a víru v lidi, že zdraví by mělo být na prvním místě.

„Budujeme značku i vůbec kategorii kvalitních matrací a povědomí, že dobrá matrace může pomoci zdraví a kvalitě života,“ uvedl dále František Hlaváč v rozhovoru. Dokonce prozradil, že společnost nyní pracuje na vývoji komplexního on-line měření a okamžitého vyhodnocování činnosti lidského těla během spánku. Další krok do budoucnosti by znamenal, že při usínání i vstávání budete přímo propojeni se svou domácností a hned po probuzení se automaticky roztáhnou žaluzie, zapne kávovar a vy si budete moci vychutnat čerstvou kávu.

Celý rozhovor pro Hospodářské noviny si můžete přečíst online na http://byznys.ihned.cz/c1-64513360-pomahal-instalovat-prvni-bankomat-v-cesku-nyni-vydelava-na-luxusnich-matracich

Rozhovor také naleznete v dnešním vydání Hospodářských novinách (27.8.2015) viz obrázek:

Publikováno: 27. 8. 2015

Praha 8 - Karlín Šaldova 219/1

Jak k nám?

Navštivte násPo-So 9-18

Pošlete nám e-mailkarlin@magniflex.cz

Praha 6 - OC ŠestkaFajtlova 1090/1

Jak k nám?

Navštivte násPo-Ne 9-20

Pošlete nám e-mailsestka@magniflex.cz