Outlast®

 Redukuje přehřívání a noční pocení
 Přizpůsobuje se Vašim teplotním potřebám
 Zajišťuje teplotní kompatibilitu s Vaším partnerem
 Pomáhá k důkladnému spánku

 

Fyziologie spánku 

Naše tělo prochází během noci několika spánkovými cykly. Tento proces začíná západem slunce, kdy náš mozek reaguje na signály z očí a podněcuje produkci melatoninu. Tato přírodní chemická látka způsobuje snížení tělesné teploty a ospalost. Aktivita mozku se snižuje a zpomaluje se dýchání. Neobvyklé není ani „cukání“ v momentě, kdy naše kosterní svalstvo začíná relaxovat. O deset až dvacet minut později se stáváme „slepými“ a „hluchými“ k většině vnějších stimulů a zjišťujeme, že je těžké se probudit. Takový stav připomíná hibernaci. Nakonec zažíváme tzv. REM fázi − Rapid Eye Movement − rychlý pohyb očí, který je nezbytnou součástí spánkového cyklu a je zodpovědný za dobití těla energií a reorganizaci mozku na další den. Náchylnost k propadu do REM fáze se zvyšuje, když je naše tělesná teplota v nejnižším bodě. Outlast® tělu pomáhá této fáze pohodlně dosáhnout a udržet pro ni optimální teplotu.

 

Outlast® je speciální patentovaná termoregulační textilie původně vyvinutá NASA pro vesmírné skafandry. Ve své mikrobuněčné struktuře obsahuje nespočet kuliček vyrobených ze speciálního vosku. Když teplota těla překračuje 36 stupňů, přebytečné teplo je látkou Outlast® absorbováno. Když k ránu teplota těla začne klesat, látka akumulované teplo uvolňuje a tělo zpětně zahřívá. Díky své schopnosti opakovaně střádat teplo a následně ho opět uvolňovat udržuje po celou dobu stabilní teplotu.
 

Kdo nejvíce ocení benefity lůžkovin z Outlastu®?

Je běžné, že lidé během spánku prožívají neklid způsobený cyklicky se opakujícími pocity horka a zimy. Pokud často chodíte spát se studenými nohami, nebo se během spánku odkrýváte či vystrkujete nohy z pod přikrývky, lůžkovina Outlast® tyto výkyvy zmírní a Vám se bude mnohem lépe spát. Každý, kdo trpí nočním pocením nebo má jinou termoregulaci než jeho partner, vlastnosti Outlastu® velmi ocení. 

 
Termoregulační textilii Outlast® obsahují potahy matrací Magniflex z kolekcí MagniFicoMagniStretchDolce Vita a polštáře z kolekce Superiore.

Praha 8 - Karlín Šaldova 219/1

Jak k nám?

Navštivte násPo-So 9-18

Pošlete nám e-mailkarlin@magniflex.cz

Praha 6 - OC ŠestkaFajtlova 1090/1

Jak k nám?

Navštivte násPo-Ne 9-20

Pošlete nám e-mailsestka@magniflex.cz