PF 2024

Vážení příznivci zdravého spánku,

ať jste si matraci či polštář Magniflex zakoupili docela nedávno, nebo na Magniflexu spíte již delší dobu, nebo nám zdravý spánek do rodin pomáháte přinášet jako obchodní partneři, velice Vám děkujeme za přízeň a důvěru v nás. Vězte, že kvalita našich produktů a jejich přínos pro dokonalou spánkovou regeneraci jsou pro nás klíčové. 

Proto se snažíme na sobě soustavně pracovat, abychom si vždy byli jisti, že Vám v danou chvíli nabízíme to nejlepší. Pravda, pokaždé to není úplně jednoduchá a přímočará cesta. Ale slepé uličky nevadí. Umožní nám všem zorientovat se, prověří nás a ukáží, že nepohodlné momenty v životě potřebujeme. Nesnáze, které ustojíme, posunou naše limity. Přejeme Vám, abyste v roce 2024 posouvali své limity s lehkostí, pokorou a nadhledem. Dejte sami sobě možnost vyzkoušet, kam až se dostanete. Ale jen do té míry, kde se ještě budete cítit komfortně. Nezapomeňte také odpočívat, uvolnit se a třeba i chybovat. Zkrátka jít po té správné cestě k zesílení. Krok za krokem. K inspiraci Vám může posloužit náš tradiční vánoční pozdrav, tentokrát v podobě zkušeností úspěšných současných či historických osobností. Svěřují nám zde silné životní okamžiky, které je naučily posouvat své limity, aby se stali těmi, jaké je známe.

Přejeme Vám hezké inspirativní čtení!

Váš tým Magniflex


Albert Einstein (1879 – 1955)

Teoretický fyzik, jeden z nejvýznamnějších vědců všech dob.

Lidský úspěch a spokojenost jsou výsledkem schopnosti správně využívat čas. Všichni máme času úplně stejně - 24 hodin denně. Nikdo ho nemá víc. Ti, kdo překonávají své chyby, přistupují k času odlišně než ti, kdo prožívají své chyby natolik, že je v hlavě proměňují v utrpení. Kdybych měl k dispozici na zvládnutí problému, na kterém by závisel můj život, pouhou hodinu, strávil bych 40 minut jeho studiem, 15 minut jeho analýzou a 5 minut jeho řešením.

 

Sylvester Stallone (nar. 1946)

Americký herec, scénárista a režisér s italskými kořeny, proslavil se především rolemi boxera Rockyho Balboa a vietnamského veterána Ramba.

Nejvíc člověka sráží falešná představa, že by měl být dokonalý. Když není, nevěří si. Těm lidem, kterým chybí sebevědomí, říkám, že pokud chtějí vidět přitažlivého, chytrého, sebevědomého, úspěšného, citlivého, něžného, drsného i romantického člověka v jedné osobě, ať jdou do kina. Prostě takový v reálném světě neexistuje. Protože právě nedokonalost činí člověka člověkem.

 

Bill Gates (nar. 1955)

Americký podnikatel, investor a filantrop, spoluzakladatel společnosti Microsoft.

Soustředit se na přítomný okamžik jsem se naučil teprve poté, co jsem pochopil, že každá sekunda našeho života má nedozírnou hodnotu a je neopakovatelná. Proto nemá smysl zdržovat se myšlenkami, jestli zrovna teď prožívám ten nejlepší, nebo ten nejhorší čas. Ať je to tak nebo tak, jiný čas stejně nemám. Hlavně je potřeba, aby vše odsýpalo. Kdykoliv pro mne bylo něco důležité, nesnažil jsem se na to čas hledat, ale jednoduše jsem si ho rovnou udělal.

 

Karel Gott (1939 – 2019)

Nejúspěšnější český interpret, nazpíval 2500 písní, za svou kariéru získal 42 Slavíků, 32 zlatých desek, 1 diamantovou desku, 2 ceny Anděl, přes 120 televizních ocenění nejen u nás, ale i v německy mluvících zemích.

Nezvládneš to…Nejsi dost dobrý…Dnes už selžeš…Tyto vnitřní hlasy jsem slyšel, kdykoliv mi na něčem opravdu záleželo. Například když máte hlasovou indispozici těsně před vyprodaným koncertem. Nemůžete přijít na pódium a říct: „Vážení přátelé, omlouvám se Vám, nejsem úplně v kondici a není jasné, jaký výkon Vám tu dnes předvedu.“ To neexistuje, publikum chce zažít to nejlepší vystoupení, na jaké jsou ode mne zvyklí. Tak jsem prostě začal zpívat a zvládl jsem to. Pochopil jsem, že mne nikdy nebrzdí zdravotní limity, ale pochybnost. Ta mne zbavuje soustředění a jistoty. Odstranit ji se dá jedině pozitivním myšlením a důvěrou v sebe sama.

 

Sean Connery (1930 – 2020)

Skotský herec a producent, držitel mnoha prestižních ocenění. Proslavila jej role prvního agenta Jamese Bonda.

Potřebujeme přijmout to, že jsme lidé, čili chybující bytosti, které se právě chybami učí. Proto nikdy nebudeme tou samou bytostí jako třeba před rokem nebo týdnem. Smiřme se s tím, že tok zkušeností nelze zastavit. Nepřetržitě se rozvíjíme. Proto také nemá smysl hořekovat nad tím, že bychom něco dnes udělali úplně jinak než tenkrát. Prostě tenkrát jsme neměli tu dnešní zkušenost. Právě to je na lidském životě krásné.

 

Christiano Ronaldo (nar. 1985)

Portugalský fotbalista, s více než 820 vstřelenými brankami vede historickou statistiku nejlepších střelců světa, v průběhu kariéry získal mnoho ocenění a odehrál více než 1 100 soutěžních zápasů.

Ve všem, co děláme, potřebujeme mít adekvátního soupeře, abychom na sobě chtěli neustále pracovat. Když ho nemáme, brzy ztratíme důvod rozvíjet se. Stačí nám zůstat, kde jsme. Pochopil jsem, kolik dřiny stojí za kvalitou těch úspěšnějších hráčů než jsem já. A věřím, že to platí ve všech oborech. To, že se nám zrovna nedaří jako ostatním, musíme pochopit jako jasnou výzvu, abychom přidali. Stejnou cestou se ke svému současnému úspěchu totiž museli prodřít i ti, kteří dnes tu kvalitu mají. Člověk se s žádnou hotovou dovedností nenarodí. I nadání je jenom předpoklad, který se musí tvrdou prací rozvíjet.

 

Andrea Bocelli (nar. 1958)

Italský nevidomý tenorista, interpret operní i populární hudby.

Když jsem se rozhodl, že chci po mé neuspokojivé éře obhájce „ex offo“ zpívat, v několika hudebních vydavatelstvích mi řekli, že jsem mizerný pěvec. Uvažoval jsem: „Jestli jsem teď mizerný pěvec, na tom přece nezáleží. Není důležité, jaký jsem, ale jaký mohu být, potažmo budu. Jestliže na svém hlasu začnu pracovat, zákonitě se musí zlepšit.“ Díky tomu dnes vím, že je jedno, v jaké výchozí pozici se nacházíte. Když jsme odhodláni pracovat, naše dnešní pozice se zítra stane minulostí.

A jak to dopadlo? Po intenzívním pěveckém drilu jsem byl tak dobrý, že mne v jednom baru přijali jako klavíristu a zpěváka. Tam mě za krátký čas našel Luciano Pavarotti. A dál už to víte. Když mi teď někdo řekne, že úspěch je výsledkem náhody nebo štěstí, zasměju se. Já té „náhodě“ nebo „štěstí“ říkám soustavná práce. Poznal jsem na vlastní kůži, že čím víc jsem na sobě dřel, tím větší „náhoda“ a „štěstí“ mi hrály do karet.

 

Richard Branson (nar. 1950)

Britský podnikatel, majitel značky Virgin, která zahrnuje více než 400 společností. Mezi nimi nahrávací firmu Virgin Records, leteckou společnost Virgin Atlantic či firmu Virgin Galactic, která plánuje komerční lety do vesmíru.

Pokud jiní lidé pochybují o našich cílech a naší schopnosti jich dosáhnout, nemluvme s nimi, neobhajujme se, nevysvětlujme, raději místo toho konejme. Tím nejlepším argumentem, že jdeme správným směrem, bude náš úspěch. Naše otázka by nikdy neměla znít „Kdo mi to dovolí?“, ale „Kdo mne zastaví?“. Přičemž odpověď najdeme v odrazu zrcadla v naší koupelně.

Joanne K. Rowling (nar. 1965) 

Britská spisovatelka, autorka fenomenální sedmidílné řady knih o čarodějnickém učni Harrym Potterovi, která získala celosvětový úspěch včetně řady ocenění a nyní čítá více než 500 milionů prodaných kopií.

Nejvíce o přístupu k lidem mě naučila moje dcera Jessica. Když byla ještě malá, pozorovala, jak v domě vymetám pavučiny a likviduji pavouky. Zvolala: „Ty malé nezabíjej!“ Jednoho malého pavouka jsem tedy vzala na dlaň a povídám: „Copak nevidíš, jak je ošklivý? A to ještě vyroste!“ Jessica se od pavoučka odtáhla, ale řekla: „Jenže pro jeho maminku je nejkrásnější na světě. Jako já jsem pro Tebe.“ Zůstala jsem studem stát jako opařená a uvědomila jsem si, že dokud budu mít vůči svému okolí předsudky, nikdy se nikam neposunu. Dodnes toto prozření považuji za nejsilnější okamžik mého života.

 

Květa Fialová (1929 – 2017)

Oblíbená česká divadelní, filmová a televizní herečka.

Mnohokrát jsem se v životě ocitla na místě, které by jiní nazvali dno. Já jsem se takovým způsobem nikdy nevyjadřovala, naopak mě v té chvíli pokaždé zajímalo jen to, co se stane, když to teď ještě nevzdám. Zkrátka jsem se rozhodla být zvědavá, co daná situace mému životu přinese.

 

Coco Chanel (1883 – 1971)

Francouzská módní návrhářka, jedna z klíčových osobností v oblasti módy, zakladatelka haute couture značky Chanel.

Život je zvláštně paradoxní. Samota mě vybavila potřebou vyniknout ve společnosti, chudoba mě nutila zbohatnout, prohry mě učily vyhrávat, malost, kterou mi každý zdůrazňoval, mne přiměla toužit po velikosti. Díky ponižování, oslabování a zostouzení jsem se naučila nacházet sílu a užívat si pýchu, když se mi něco povedlo. A máme-li kolem sebe lidi typu Picassa nebo Dalího, v takovém prostředí se naučíme uspět. Protože zjistíme, že úspěch nezáleží na původu a rodinných poměrech, ale především na ochotě odvážit se dělat chyby. S tím souvisí naše sebevědomí. S tím se nerodíme, ale postupně ho nabýváme. Třeba právě děláním toho, čeho se nejvíc bojíme. Nebo nabíráním energie z překonávání svých slabostí. Nebo i tím, že se obklopujeme lidmi, kteří nám sílu nekradou, ale podporují nás.

 

Jiří Voskovec (1905 – 1981)

Česko-americký herec, spisovatel, dramatik a textař nerozlučně spojený s Janem Werichem a Jaroslavem Ježkem.

Všiml jsem si, že lidé často viní okolnosti z toho, kde se právě v životě nacházejí. Já ale nevěřím na okolnosti. Věřím na to, že když se člověk chce vymlouvat, vždy objeví důvod, proč něco nemůže dokázat. Vytvoří si svou „okolnost“, která ho oslabí. Přitom to stejně funguje opačně. Když začneme hledat tu „okolnost“, která nám má pomoci, objeví se. Protože my si ji vytvoříme.

 

Lars Ulrich (nar. 1963)

Dánský hudebník, jeden z nejlepších bubeníků planety, zakladatel a lídr skupiny Metallica.

V životě se snažím dělat správné kroky, byť třeba jen malé. Jsem toho názoru, že i malý krok správným směrem je lepší než velký krok špatným směrem. Krůček po krůčku jsem došel na současné místo. Ovšem cestou jsem zjistil, že ty kroky správným směrem mi někteří lidé nepříjemným způsobem komplikují. Zkrátka mi je nepřáli. A tehdy mi jeden blízký člověk řekl: „Larsi, dávej si pozor, koho přepravuješ na své lodi. Někteří lidé jsou schopni ji proděravět jen proto, že nemohou být jejím kapitánem.“ Přemýšlel jsem o tom a snažil se porozumět, proč to dělají. Tím pádem jsem byl vždy o krok před nimi a dokázal předvídat. Vlastně mi nevědomky pomohli překonávat limity na cestě za úspěšnou kariérou. 

 

Larry Ellison (nar. 1944)

Americký podnikatel, spoluzakladatel a výkonný ředitel Oracle Corporation.

Slova typu - „Je to bláznivé“…“To ještě nikdo nedokázal“… Zakopneš a všichni tě překročíme a necháme za trest ležet, protože jsme tě varovali“ – jsem slýchával tak často, až jsem si na ně zvykl a bral s úsměvem. Šel jsem si dál za svým cílem. A když se mi podařilo uspět, vlastní otec to veřejně označil jen za náhodu krátkodobého trvání. Ale moje firma je tu stále a zřejmě mne i přežije. Otec a ti všichni ostatní nepřející si zatížili vlastní karmu velkou nevraživostí a negativní energií. Nic se nestane nahodile. Jejich toxické životy měly svou příčinu v jejich mysli. Tak jako naopak můj úspěch tkví v mém pozitivním nastavení.

 

Meryl Streep (nar. 1949)

Americká divadelní, televizní a filmová herečka, osminásobná držitelka Zlatého glóbu, dvojnásobná držitelka ceny Emmy a trojnásobná držitelka Oskara.

Zlé jednání cizích lidí si nikdy neberu osobně. Chápu to tak, že k tomu mají svůj vlastní důvod. Zvláště lhostejní mi jsou ti, kteří Vám z balkonu na hlavu shodí vázu s květinami a pak se všude chlubí, že Vám darovali růže. To si raději zajdu do květinářství a ty růže si sama koupím.

 

Ernest Hemingway (1899 – 1961)

Americký spisovatel, držitel Pulitzerovy ceny a Nobelovy ceny za literaturu. Jeho úsporný styl psaní se stal pojmem v moderní literatuře.

Inteligence člověka vypovídá také o jeho schopnosti uvědomit si, že život je série lekcí, které je potřeba prožít, pochopit a poučit se z nich. Jen tak se nezhroutit. Snažit se žít každý den tak, jako bychom právě v tom dnešním dni měli prožít celý svůj život. A radovat se ze života. Pokud nevíme, co by nás mohlo udělat šťastnými, vnímejme víc náš vnitřní hlas. Ten nás navede. Pak ale zároveň přijde to nejtěžší. V naší blízkosti se dřív nebo později vyskytnou dva typy lidí, kteří nás začnou od naší cesty odrazovat. Ti první se bojí cokoliv nového zkusit, a tak nám tvrdí, že neuspějeme, a ti druzí se také bojí cokoliv nového zkusit, ale jejich hlavní obavou naopak je, že uspějeme. Oba typy stojí v cestě nejen svému, ale hlavně našemu štěstí. Nedejme se jimi ovlivnit, důvěřujme stále jen našemu vnitřnímu hlasu!

 

Emil Zátopek (1922 – 2000)

Československý atlet, čtyřnásobný olympijský vítěz ve vytrvalostním běhu.

Posouvání mezí možností vlastního těla z něj udělalo fenomenálního běžce a jednoho z nejslavnějších sportovců historie. Nicméně si jeho slavné zvolání „Když nemůžeš, tak přidej!“, kterým burcoval sebe i druhé při zdolávání osobních fyzických rekordů, dovolíme trochu poupravit do laskavého doporučení:

„Když nemůžeme, nestyďme se zvolnit, vydýchat se a promyslet další směr, a pak teprve pokračujme do svého cíle.“


Praha 8 - Karlín Šaldova 219/1

Jak k nám?

Navštivte násPo-So 9-18

+420 731 522 867

Pošlete nám e-mailkarlin@magniflex.cz

Praha 6 - OC ŠestkaFajtlova 1090/1

Jak k nám?

Navštivte násPo-Ne 9-20

Pošlete nám e-mailsestka@magniflex.cz