Magniflex představuje ctnosti svých matrací

CFH Group, jediného oficiálního distributora matrací italské značky Magniflex pro Českou republiku a Slovensko, čeká intenzivní začátek podzimu.

Společnost se totiž chystá na pražské veletrhy For Arch a For Interior, kde představí své letošní novinky. Na téma jsme mluvili s ředitelem společnosti Františkem Hlaváčem.

V září se zúčastníte pražských veletrhů For Arch a For Interior. Jaký je smysl vaší účasti na těchto veletrzích?

For Arch a For Interior jsou největšími českými veletrhy v oblasti stavby domů, vybavení domácnosti a nábytku. Představují tak jedinečnou možnost, jak představit desetitisícům návštěvníků naše výrobky. Vedle profesionální veřejnosti se v České republice  veletrhů hojně účastní i koncoví zákazníci, jež nakupují vystavené zboží. For Arch a a For Interior jsou tak i důležitými distribučními kanály.

Jaké novinky představíte na letošních veletrzích?

Hlavní letošní novinkou jsou matrace značky Magniflex řady Virtouso (ctnostná). Jedná se o vysoce kvalitní matrace vyrobené z přírodních materiálů. Pružiny jsou v těchto matracích nahrazeny speciálními pěnami, jež zvyšují zdravotní kvalitu těchto matrací. Tyto matrace drží celou řadu lékařských certifikátů a jsou tak velice vhodné pro osoby, jež mají zdravotní problémy nebo chtějí spát zdravě. Řada Virtuosa je výsledkem dlouhého vývoje a celé řady inovací. A právě výzkum a inovace jsou rysy, jež na Magniflexu obdivuji.

Jsou čeští klienti v posledních letech vnímavější vůči problematice zdravého spánku?

Zcela jistě ano. Čeští zákazníci vnímají více než v minulosti otázku zdravého spánku a jsou tak pozornější na kvalitu matrací. Proto je stále více zákazníků, kteří  jsou ochotní investovat do kvalitních výrobků, jako jsou matrace Magniflex. Nabízíme mnoho druhů matrací tak, abychom uspokojili individuální požadavky a zdravotní  potřeby co nejširšího počtu zákazníků.

Dá se tak říct, že matrace jsou jak vybavením domácnosti tak zdravotní pomůckou…

Naše matrace jsou výborným prostředkem pro prevenci a léčbu celé řady nemocí zad a páteře. Například matrace řady MagniStretch jsou schopné díky patentu vymyšleném ve spolupráci s Univerzitou v Zaragoze vhodně natahovat záda a tělo po celou dobu spánku. Léčí tak problémy s výhřezem ploténky, sesedáním páteře nebo skřípnutými nervy v páteřní oblasti. Všechny naše matrace jsou navíc lékařsky certifikované. A kvalitu našich matrací dokazuje i fakt, že na ně poskytujeme záruku dvanáct let.

V posledním roce se výrazně zvýšil trh s rezidenčními nemovitostmi. Má to nějaký vliv na vaše aktivity?

I my jsme pocítili hospodářské oživení, V roce 2013 společnost zažila nejhorší období své existenci. Následovně ale prodeje začaly strmě růst. V roce 2014 se zvýšily o dvacet  procent a v roce 2015 o šedesát procent. A také letos zatím dosahuje dvouciferného růstu. Odbyt pozitivně ovlivňuje zvýšení spotřeby domácností a také růst nových nemovitostí.

V lednu jste otevřeli nový showroomu ve Stodůlkách. Jste s ním spokojeni?

Náš showroom jsme otevřeli v rámci projektu New Living Center, kde zákazníci najdou na jednom místě všechny špičkové dodavatele i pro vybavení domácnosti, od podlah až po kuchyňské linky či jiný nábytek, zařízení koupelen, osvětlení i matrace. To je zajisté silná přidaná hodnota ve srovnání se samostatným showroomem, jako máme v Karlíně. Náš nový showroom a celý jedinečný koncept New Living center se snažíme hodně propagovat.

Oba vaše showroomy jsou v Praze. Působíte tedy jen na území hlavního města?

To vůbec ne. Naše společnost je exkluzivním distributorem matrací Magniflex pro celou ČR a Slovensko. V ostatních regionech spolupracujeme se studii zdravého spánku, jež prodávají naše matrace koncovým zákazníkům. Prodejci našich matrací prochází speciálním školením a podporují je regionální koordinátoři. Do školení prodejců investujeme nemalé prostředky, protože naši prodejci musí podrobně znát všechny vlastnosti našich matrací. Jen tak mohou kvalitně poradit klientovi, který má specifické zdravotní problémy, a prodat mu správný zdravotní produkt. V našich vlastních showroomech navíc zaměstnáváme manažery prodeje s vysokoškolským vzděláním a zájmem o zdravotní aspekty spánkové regenerace. Našim klientům tak nabízí při výběru matrací podrobné rady a kvalitní servis.

Celý rozhovor si můžete přečíst také na stránkách camic.cz.

Publikováno: 16. 9. 2016

Praha 8 - Karlín Šaldova 219/1

Jak k nám?

Navštivte násPo-Pá 9-18
So 9-13
Pošlete nám e-mailkarlin@magniflex.cz

Praha 6 - OC ŠestkaFajtlova 1090/1

Jak k nám?

Navštivte násPo-Ne 9-20

Pošlete nám e-mailsestka@magniflex.cz