Vakuové balení

Magniflex slaví svůj patent (1986 - 2016)

Připomínáme si 30. výročí vynálezu, který znamenal revoluci ve světě matrací.

 

Senzační inovace vakuového balení matrací v průmyslu byla navržena a patentována společností Magniflex v roce 1986. V tomto roce rodina Magni vynalezla a podala celosvětový patent na vakuové balení matrací, transformující velký produkt, který do té doby bylo obtížné přepravovat, do malé velikosti. Tato novinka představovala nejpraktičtější systém balení v oblasti matrací. Projekt byl v průmyslu skutečně revoluční tím, že tento druh produktu mohl být dopraven do velkých maloobchodních řetězců a zároveň zvýšil svůj export na zahraniční trhy.

Vakuové balení zaručuje nejen hygienické a kvalitativní standardy matraci od zdroje až do konečného místa určení, ale může snížit jeho objem až o 90%. V jednom metru krychlovém můžete dodávat 13 vakuově balených matrací, na rozdíl od pouhých 3 zabalených tradičním způsobem. Jinými slovy, před rokem 1986 jste mohli přepravovat pouze 270 "otevřených" matrací v jedné zásilce, ale dnes jich můžete dodávat až 1200. Tato výhoda zavedena společností Magniflex změnila svět pro obchodníky, kteří tak mohli zvýšit kapacitu svých skladů, tak pro spotřebitele, kteří mají možnost samostatně řídit dopravu své nové matrace.

Patent uvádí, že vyrobená matrace je stlačena a srolována a pak zabalena do několika vrstev velmi odolného plastu.

 

Díky tomuto vynálezu Magniflex dosahuje tři hlavní cíle:

1. Efektivnější využití prostoru.
2. Schopnost vyjít vstříc individuálním dodávkám.
3. Minimální dopad na životní prostředí z hlediska škodlivých emisí, vzhledem k podstatnému snížení počtu vozidel používaných pro přepravu matrací.

Podívejte se na první televizní reklamní spot, který se vysílal v roce 1986:

 


Praha 8 - Karlín Šaldova 219/1

Jak k nám?

Navštivte násPo-So 9-18

Pošlete nám e-mailkarlin@magniflex.cz

Praha 6 - OC ŠestkaFajtlova 1090/1

Jak k nám?

Navštivte násPo-Ne 9-20

Pošlete nám e-mailsestka@magniflex.cz