Potahové látky

Outlast®

Outlast® je speciální patentovaná termoregulační textilie původně vyvinutá NASA pro vesmírné skafandry. Ve své mikrobuněčné struktuře obsahuje nespočet kuliček vyrobených ze speciálního vosku. Když teplota těla překračuje 36 stupňů, přebytečné teplo je látkou Outlast® absorbováno. Když k ránu teplota těla začne klesat, látka akumulované teplo uvolňuje a zahřívá lidské tělo. Díky své schopnosti opakovaně střádat teplo a následně ho opět uvolňovat udržuje po celou dobu stabilní teplotu. VÍCE O OUTLASTU®.

MagniCool

Inovativní vysoce prodyšný materiál dynamicky reguluje teplotu, čímž zajišťuje vždy svěží mikroklima mezi tělem a matrací během spánku. Odvádí vlhkost a zamezuje nadměrnému pocení během noci. 

Seaqual®

Unikátní jemná textilie, která je výsledkem dlouholetého vývoje, představuje zcela novou technologii a pro její výrobu jsou využity jako vstupní suroviny mimo jiné i plasty odstraněné ze světových moří a oceánů. Tento ekologický materiál je velmi příjemný na omak a jeho přednostmi jsou vysoká prodyšnost a schopnost odvádět vlhkost.

Thermic®

Speciální textilie hebká a chladivá na dotek poskytuje okamžitou úlevu pro tělo během teplých letních dnů. Příjemný pocit svěžesti při kontaktu s pokožkou zlepšuje kvalitu odpočinku. Tato textilie může být přirovnávána k jakémusi “tepelnému akumulátoru”, který je dobíjen nahromaděným lidským teplem a uvolňuje ho, jakmile tělesná teplota klesne. Díky tomu během spánku nedochází k výkyvům teploty. 

Dřevité vlákno

Tato čistá celulózová příze je vyrobena z pečlivě vybrané směsi dřeva. Od ostatních celulóz se liší svou měkkostí a schopností termoregulace, odolností vůči zápachu a prodyšností.

Bambusové vlákno

Bambusové vlákno je pokryto mikroštěrbinami, které umožňují dokonalé proudění vzduchu a  skvělé absorbování vlhkosti, což zajišťuje, že tělo je během spánku svěží a suché. Bambusové vlákno je velmi odolné proti namáhání a má dlouhou životnost.

Polyester

Polyester je syntetický materiál vyrobený z velmi jemných a pevných vláken. Výhodou tohoto materiálu je jeho vysoká odolnost, tvarová stálost a pružnost. Vyznačuje se velmi dobrou schopností odvádět vlhkost. Kvalitně zpracovaná polyesterová tkanina je velmi měkká a příjemná na dotek. Polyesterové vlákno se často používá v kombinaci s přírodními materiály, díky čemuž je výsledná tkanina méně mačkavá a zvyšuje se její odolnost.

Elastan

Elastan je syntetické vlákno, jehož charakteristickým znakem je vysoká pružnost. Vlákna jsou schopná se bez porušení natáhnout na 3-7 násobek své původní délky. Po uvolnění se bez porušení vrací zpět na svou původní délku. Elastanová vlákna jsou velmi jemná. Používají se v kombinaci s dalšími vlákny. Výsledná tkanina má tak schopnost dlouhodobě si udržet svůj tvar, má výrazně snížený sklon k mačkavosti a současně se přidáním malého množství elastanu nezmění vlastnosti základního materiálu. 

Viskóza

Viskóza je přírodní jemná tkanina z čištěné celulózy, hebká a příjemná na dotek. Rychle absorbuje a odpařuje vlhkost, čímž pomáhá udržovat matraci hygienickou a prodyšnou.

Saténová viskóza

Saténová viskóza vzniká jedinečnou úpravou a tkaním viskózového vlákna. Působí luxusně, je hebká a má mimořádnou schopnost odvádět vlhkost. Je velmi příjemná pro kontakt s pokožkou.

Bavlna

Bavlna a bio bavlna jsou měkká, ale odolná rostlinná vlákna. Největší předností bavlny je její prodyšnost, která při kontaktu s pokožkou dodává pocit svěžesti. Bavlna zároveň dokáže absorbovat velké množství vlhkosti, a pomáhá tak udržovat pokožku v suchu. Bio bavlna je pěstována tradičním zemědělským způsobem v certifikovaných farmách, které nepoužívají chemická hnojiva. Je vhodná pro osoby s citlivou pokožkou, která na běžnou bavlnu může reagovat alergicky.

Viskóza se stříbrným vláknem

Přírodní jemná tkanina z čištěné celulózy, hebká a příjemná na dotek. Výborně odvádí a odpařuje vlhkost, čímž pomáhá udržovat matraci hygienickou a prodyšnou. Díky obsahu stříbrného vlákna má matrace výborné antibakteriální vlastnosti.


Praha 8 - Karlín Šaldova 219/1

Jak k nám?

Navštivte násPo-So 9-18

Pošlete nám e-mailkarlin@magniflex.cz

Praha 6 - OC ŠestkaFajtlova 1090/1

Jak k nám?

Navštivte násPo-Ne 9-20

Pošlete nám e-mailsestka@magniflex.cz