Spánek v horkých dnech

Spánek v horkých dnech

Spánek v horkých dnech nemusí být pro vaše tělo dostatečně regenerativní. Přečtěte si pár rad, jak zvládnout horké dny a dobře se vyspat.

Obzvláště v letní době se nevyhneme vlnám velmi silného horka. V tomto počasí mají někteří lidé problémy se spánkem nebo usínáním. Výzkumy ukazují, že v nadměrně teplém počasí je nejen složitější usnout, ale spánek je i velmi mělký a většinou bez snění.

Zde je několik užitečných rad, jak spánek v tomto období zvládnout a ráno se probouzet odpočatí:

  1. Přes den mějte v místnosti, kde spíte, zavřená okna a zatažené žaluzie. Obzvláště pak tedy je-li teplota venku podstatně vyšší než uvnitř. V průběhu noci, když teplota klesne, je naopak dobré okno otevřít a nechat proudit čerstvý vzduch.
  2. Voda je pro ochlazení skvělá. Sprchováním vlažnou vodou před spaním můžete samotné usínání velmi usnadnit. Naopak koupelím nebo delším lázním v teplé vodě je lepší se vyhnout.
  3. Chladivé povlečení a prostěradla, lehké nebo žádné pyžamo, Vám mohou při usínání pomoci. Existují však materiály, které odvádí pot a vlhkost nebo udržují konstantní tělesnou teplotu během spánku. Mezi tyto materiály patří například Coolmax nebo Outlast. Pokud jsou matrace nebo polštáře touto potahovou látkou opatřeny, velmi podstatně Vám to usnadní jak usínání, tak celý spánkový proces.
  4. Jste-li na výkyvy teplot náchylní, věnujte při vybírání kvalitní matrace pozornost i potahovému materiálu matrace. Udržování konstantní teploty těla během spánku Vám spánek nejen zpříjemní, ale vzhledem k jeho prohloubení také zkvalitní.

 

 

Publikováno: 10. 8. 2014

Praha 8 - Karlín Šaldova 219/1

Jak k nám?

Navštivte násPo-So 9-18

Pá 29.3. - Po 1.4. Zavřeno
Pošlete nám e-mailkarlin@magniflex.cz

Praha 6 - OC ŠestkaFajtlova 1090/1

Jak k nám?

Navštivte násPo-Ne 9-20

Po 1.4. Zavřeno


Pošlete nám e-mailsestka@magniflex.cz