Potahy Magniflex mají kromě propracovaného designu především jedinečný funkční význam. Přestože většina z nich je snímatelná a čistitelná, doporučujeme našim zákazníkům používat matracový chránič, který matraci ochrání před zněčištěním a nepotlačí jedinečné vlastnosti potahu. V případě, že zákazník matracový chránič nepoužívá, je potřeba při čištění potahů Magniflex dodržet správný postup.

Správný postup při čištění snímatelných potahů Magniflex

Na webu Magniflex je uvedeno, že většina potahů je pratelná na 30°C a italský výrobce nám garantuje pratelnost, pokud teplota vody nepřekročí tuto hodnotu a budou dodrženy pravidla normy ISO. V nášivkách některých matrací ale informace o praní chybí nebo je uvedeno např. DELICATE DRY CLEANING (šetrné chemické čištění).

Důvodem je to, že v řadě zemí (Magniflex exportuje do 100 zemí světa) se při praní nedodržují ISO normy pro praní na 30°C. Případné reklamace vzniklé nedodržením těchto důležitých pravidel nemohou být uznávány a jejich zamítání je vždy nepříjemné. ČR je ale v EU a všechny kvalitní pračky mají homologaci na praní v souladu s ISO normami, takže klienti nemusí mít obavu.

ČIŠTĚNÍ POTAHŮ MAGNIFLEX SVÉPOMOCÍ

Před praním zkontrolujte, zda na matraci nemáte papírovou nálepku s QR kódem, tzv. rodným listem matrace, který je nezbytnou součástí dokumentace k záruce matrace. Tato nálepka je na vnější stěně potahu na straně matrace u švu a měla by být odlepena a přilepena na záruční list při rozbalení matrace (pokud se Vám nepodaří nálepku sejmout v celku, k záručnímu listu postačí přiložit její fotografii).

Zkontrolujte potah matrace a odstraňte případné další ručně snímatelné předměty a nečistoty (nálepky, háčky apod.), aby potah při praní neznečistily nebo nepoškodily.

Veškeré snímatelné potahy z kolekce matrací Armonia, Dolce Vita, MagniCool, MagniStretch, Baby Line a Classico jsou pratelné na 30°C.

Některé potahy lze odepnout pomocí zipu v polovině matrace a prát tedy každou polovinu potahu odděleně. Polovina potahu standardního rozměru 90x200cm se vejde do bubnu 7kg pračky, záleží na typu potahu a možnosti jeho rozepnutí. Nikdy potah do bubnu pračky nepěchujte, mohlo by dojít k poškození potahu třením potahu o zavírací skleněné víko. Při praní potahu dodržujte návod výrobce pračky a vždy ověřte, zda pračka vlastní ISO certifikaci pro praní na 30 stupňů Celsia nebo nižší. Pro větší potahy matrací doporučujeme využít služeb profesionální čistírny. Potahy, které mají v sobě prošitou vrstvu paměťové pěny, se nesmí mechanicky ždímat a odstřeďovat. Kapičky vody v paměťové pěně by odstřeďováním pěnu potrhaly a narušila by se tak struktura paměťové pěny. Pokud si nejste jisti existencí paměťové pěny ve svém potahu, vyhledejte svůj typ matrace ve Vašem záručním listu, případně v našem katalogu, nebo nás kontaktujte.

Potah se nesmí sušit v sušičce. Ideální je nechat potah samovolně vyschnout (u standardního rozměru potahu 90x200 samovolné vyschnutí v suchém větraném prostředí může trvat 1-2 dny). Jádra matrace Magniflex jsou zabalena ve speciálním látkovém obalu, po dobu sušení potahu tedy nebudete spát přímo na pěnovém jádru matrace.

Při praní potahu se nesmí používat aviváž. Aviváž je chemikálie, která zapouzdřuje přírodní vlákna a potlačuje jejich jedinečné vlastnosti.

Potahy z přírodních vláken (bavlna, len, bambusové vlákno) se po praní mohou mírně srazit. Po vyprání je třeba potah jemně vytáhnout a postupně šponovat tak, aby se vrátil do původní velikosti (tento postup je ostatně známý pro praní všech přírodních materiálů). 

ČIŠTĚNÍ POTAHU MAGNIFLEX V ČISTÍRNĚ

Před praním zkontrolujte, zda na matraci nemáte papírovou nálepku s QR kódem, tzv. rodným listem matrace, který je nezbytnou součástí dokumentace k záruce matrace. Tato nálepka je na vnější stěně potahu na straně matrace u švu a měla by být odlepena a přilepena na záruční list při rozbalení matrace (pokud se Vám nepodaří nálepku sejmout v celku, k záručnímu listu postačí přiložit její fotografii).

Zkontrolujte potah matrace a odstraňte případné další ručně snímatelné předměty a nečistoty (nálepky, háčky apod.), aby potah při praní neznečistily nebo nepoškodily.

Zákazníkům doporučujeme čištění v čistírně Smart Dry Cleaners, s.r.o., ve které jsme provedli testy praní a chemického čištění našich potahů.

Čistírna v rámci služeb nabízí 2 možnosti:


Praha 8 - Karlín Šaldova 219/1

Jak k nám?

Navštivte násPo-So 9-18

Pošlete nám e-mailkarlin@magniflex.cz

Praha 6 - OC ŠestkaFajtlova 1090/1

Jak k nám?

Navštivte násPo-Ne 9-20

Pošlete nám e-mailsestka@magniflex.cz