TAK JAKO SE SOCHY MILÁNSKÉHO DUOMO...

Sdílet na  

Nyní se nacházíte: Úvod | Blog & Aktuality | TAK JAKO SE SOCHY MILÁNSKÉHO DUOMO...

TAK JAKO SE SOCHY MILÁNSKÉHO DUOMO...

... vznášejí v oblacích, ať se i Vy vznášíte v roce 2020 na matracích Magniflex! 

PF 2020

 

 

Milí příznivci zdravého spánku,

Vánoce jsou časem stráveným v kruhu blízkých, ať již u štědrovečerního stolu, nazdobeného stromečku či při romantických procházkách. Někteří z Vás také rádi využíváte sváteční dny k poznávání nových koutů světa. Protože jsme úzce spjati s italskou kulturou, rádi bychom Vám jako tip na cesty přiblížili světoznámé místo, na které jsou Italové právem nesmírně hrdí. Nás okouzlilo natolik, že jsme jej použili pro naše PF 2020.

Jedná se o katedrálu Narození Panny Marie - Il Duomo di Milano (milánský dóm) - ležící v samém srdci města Milano.

7 zajímavostí o Il Duomo di Milano

1. Pátá největší na světě

Tato katedrála je sídlem arcibiskupa a je pátou největší gotickou katedrálou na světě. Chrám z cihel a růžového mramoru je dlouhý 157 m, široký 92 m a pojme až 40 000 lidí. Je to kouzelné místo s úžasným výhledem, místo, kde tluče milánské srdce!

2. Stavba trvající déle než 500 let

Stavba katedrály započala v roce 1386 z iniciativy vévody Giana Galeazza Viscontiho a byla vysvěcena v roce 1577. Úplného dokončení se však dočkala až po 579 letech, v roce 1965.

3. Kouzelný mramor

Na stavbu byl použit mramor z lomů Candoglia u severoitalského jezera Lago Maggiore, který podle slunečního svitu mění svou barvu od lososové po červenou. Jeho vzhled proto ohromuje v kteroukoli denní i noční dobu.

4. Vzácné sochy

V interiéru katedrály se skrývá mnoho velmi cenných a významných uměleckých děl. Jeden z nejobdivovanějších skvostů je unikátní a poněkud morbidní socha sv. Bartoloměje zaživa staženého z kůže, s detailně propracovanými svaly, cévami a kostmi, která pochází z 16. století.

5. Hodiny, které udávaly čas celému městu

Za hlavní branou dómu jsou umístěny sluneční hodiny pocházející z roku 1786. V čase astronomického poledne sem proniká sluneční paprsek a promítá se na podlahu přesně na zobrazenou rysku. V 19. století hodiny sloužily k seřizování všech mechanických hodin ve městě.

6. Nejvyšší věž chrámu

Vrcholem celé stavby je nejvyšší věž chrámu (108,5 m), které dominuje socha Madony – Madonnina, symbol města. Podle tradice nesměla být žádná budova v Miláně vyšší než právě socha Madonnina.

7. Dokonalé přiblížení se nebesům

Jako v oblacích se budete cítit na střeše milánského dómu. Jedině z tohoto místa si můžete prohlédnout všech 3 159 soch, 135 věžiček a 96 chrličů, které katedrálu zkrášlují. Je až neuvěřitelné, jak tehdejší sochaři a architekti mohli v dobách neexistující výškové techniky, bezpečných konstrukcí lešení či horolezeckých karabin a lan stvořit takovou, po mnoha staletí ohromující, krásu.

Přejeme Vám Vánoce plné nezapomenutelných zážitků a úžasný rok 2020.

Váš Magniflex

Foto: Pavel Košut


Publikováno: 16. 12. 2019

Praha 8 - Karlín Šaldova 219/1

Jak k nám?

NAVŠTIVTE násPo - Pá 9:00 - 18:00
So 9:00 - 13:00
Pošlete nám e-mailkarlin@magniflex.cz

PRAHA 6 - OC ŠESTKAFajtlova 1090/1

Jak k nám?

navštivte násPo - Ne 9:00 - 20:00


Pošlete nám e-mailsestka@magniflex.cz