Magniflex slaví 60 let!

Magniflex slaví 60 let!

Od založení společnosti Magniflex v roce 1962 právě uplynulo 60 let. Toto významné výročí oslavuje nejen vznik společnosti, ale také výjimečnou značku, jejímiž silnými stránkami jsou poctivé řemeslo a neustálá inovace.

Z malé dílny ve světového lídra

Zakladatel společnosti Magniflex, pan Giuliano Magni, začínal výrobou 20 až 30 matrací denně. Vždy se zaměřoval na zlepšování kvality spánku a dbal na ekologicky ohleduplnou výrobu.

Během prvních dvou desetiletí se Magniflex potýkal s omezenou dopravou kvůli drsnosti toskánského terénu a úzkým klikatým cestám, na kterých měly kamiony velké potíže. Společnost se proto zaměřila na lodní dopravu, díky čemuž začala na počátku 80. let prodávat do severní Afriky, na Kypr, Maltu a do Španělska. V roce 1995 vstoupila i na japonský trh.

Vstup na mezinárodní trh vyžadoval přizpůsobení produktů a marketingu. Každá země má svá specifika a odlišnou kulturu. Byla to náročná změna, ale také začátek společnosti s mezinárodním přesahem.

Zásadním zlomem v distribuci, ale také závazkem firmy vůči životnímu prostředí, bylo zavedení inovativního vakuového balení matrací, které si Magniflex nechal v roce 1986 patentovat a posléze bylo zavedeno v průmyslové výrobě celosvětově. Díky vakuovému balení bylo možné zmenšit velikost matrací až o 90 % a tím výrazně snížit náklady na dopravu a skladování. Tento krok měl zásadní vliv na expanzi na světový trh.

S respektem k životnímu prostředí

Svůj závazek snižovat uhlíkovou stopu a vyrábět co možná nejčistší produkty společnost dokazuje neustále. Vakuové balení bylo prvním krokem. Následovala certifikace Oeko-tex Standard 100 dokazující zdravotní nezávadnost veškerých produktů a Oeko-tex Step garantující důvěryhodnost a transparentnost ekologických opatření ve všech fázích procesu výroby. V roce 2021 učinila společnost významné rozhodnutí a zavázala se k přijetí Cílů udržitelného rozvoje OSN.

Magniflex nikdy nespí

Zaměření na kvalitu a inovace vyžaduje značné investice do výzkumu a vývoje. Spolupracujeme s řadou světových univerzit a zaměřujeme se na analýzu zdravotních problémů. Na základě závěrů z výzkumů vyvíjíme matrace a polštáře, které se dlouhodobě testují a po prokazatelných výsledcích patentují. Naším cílem a stálou hodnotou společnosti už od jejího založení je nabídnout klientům zdravý spánek, a tím jim zkvalitnit život.

60 let společného snění

Od založení Magniflexu uplynulo 60 let. Tajemství tak dlouhého života firmy spočívá především v jejím zaměření na kvalitu materiálů a na každý detail výroby. Důležitá je také vášeň, s jakou pracuje každý jednotlivec, který je součástí silného týmu. Děkujeme všem, kteří přispěli ke splnění snu Magniflex.

Publikováno: 18. 5. 2022

Praha 8 - Karlín Šaldova 219/1

Jak k nám?

Navštivte násPo-Pá 9-18
So 9-13
Pošlete nám e-mailkarlin@magniflex.cz

Praha 6 - OC ŠestkaFajtlova 1090/1

Jak k nám?

Navštivte násPo-Ne 9-20

Pošlete nám e-mailsestka@magniflex.cz