MagniProtect je účinný proti COVID-19

MagniProtect je účinný proti COVID-19

MagniProtect je první kolekce matrací, polštářů, topperů a prostěradel na světě s prokázanou antivirovou účinností specificky testovanou proti COVID-19.

Je to oficiální: nová kolekce MagniProtect s antivirovou a antibakteriální technologií prokázala svou účinnost proti viru odpovědnému za infekci COVID-19.

Společnost Magniflex, světový lídr v oblasti zdravého spánku, s hrdostí oznamuje, že její inovativní technologie MagniProtect nedávno prošla novým a velmi důležitým testem, který prokazuje svou specifickou účinnost vůči SARS-COV-2, obecně známému jako COVID- 19.

Test provedl Italský národní ústav pro výzkum (Consiglio Nazionale delle Ricerche / CNR) a Univerzita v Pise.

Laboratoř regenerativní medicíny, biomateriálů a pokročilých terapií klinického fyziologického ústavu CNR - Massa (ředitel: Dr. Giorgio Soldani) a katedra translačního výzkumu, nové medicíny a chirurgických technologií univerzity v Pise (ředitel: Prof. Mauro Pistello) potvrdili, že MagniProtect je schopen generovat maximální virovou inaktivaci během 60 minut a z tkaniny je odstraněno více než 99% SARS-COV-2.

Jedná se o první test tohoto druhu, který byl provedený na produktech určených pro zdravý spánek. Zároveň je to první test, který uspěl!

Cílem translační výzkumné spolupráce mezi společnostmi Magniflex, CNR a UNIPI je pokračovat a nadále vylepšovat antivirový účinek MagniProtect a technologii použít nejen pro matrace, ale i pro další doplňky a vybavení.

MagniProtect je první řada produktů pro zdravý spánek od společnosti Magniflex, která byla představena v květnu, a která používá inovativní technologii zabraňující množení bakterií a virů na tkaninách. Tato schopnost je výsledkem kombinace nano-vezikulární technologie, která se zaměřuje na lipidové virové jádro, a nano-stříbrné technologie, která zasahuje viry a bakterie, zabraňuje jejich množení a předchází riziku kontaminace.

Nový specifický test provedený CNR a Univerzitou v Pise, podle normy ISO18184: 2019, doplňuje předchozí testy provedené nezávislou americkou laboratoří. Ta již prokázala, podle standardu ATCC 100 FOR VIRUS, že matrace MagniProtect mohou zničit více než 99% virů během několika minut a jsou účinné proti běžným chřipkovým virům (H1N1) a koronavirům (229E). MagniProtect je produkt 100% Made in Italy a prošel také normou ISO 20743, která potvrzuje antibakteriální odolnost textilie.

Certifikace OEKO-TEX® „STANDARD 100“ třídy 1 navíc zaručuje, že ve výrobcích MagniProtect nejsou přítomny látky, které jsou toxické či škodlivé pro lidi a pro životní prostředí. Certifikace OEKO-TEX® „STeP“ garantuje důvěryhodnost a transparentnost ekologických opatření ve všech fázích procesu výroby.

Více o kolekci MagniProtect: https://www.magniflex.cz/produkty/matrace/magniprotect

Zpráva vydaná na webu CNR: https://www.cnr.it/sites/default/files/public/media/tessuti.pdf

Publikováno: 16. 7. 2020

Fotoalbum


Praha 8 - Karlín Šaldova 219/1

Jak k nám?

Navštivte násPo-So 9-18

Pošlete nám e-mailkarlin@magniflex.cz

Praha 6 - OC ŠestkaFajtlova 1090/1

Jak k nám?

Navštivte násPo-Ne 9-20

Pošlete nám e-mailsestka@magniflex.cz