Nejlepší probuzení pro Vaše záda

Nejlepší probuzení pro Vaše záda

Vaše záda si po celém dni zaslouží pořádnou dávku regenerace. Jednou za čas si dopřejte masáž, naložte se do vany nebo se prohřejte v sauně. Každý den ale uléhejte na matraci, která zařídí to nejlepší probuzení pro Vaše záda.

Zpevněte svaly

Moderní doba, kdy stále se skloněnou hlavou hledíme do počítačů a telefonů, sedavé zaměstnání a málo pohybu způsobuje ochablost zádových svalů. Nosnou oporou těla je páteř. Je pohyblivá, složená z obratlů a meziobratlových plotének. Pokud byste posílili zádové svalstvo, výrazně by to pomohlo i páteři, a hlavně správnému držení těla. Stačí pár základních cviků, kterým věnujete několik minut denně. Můžete se zaměřit na jógové cviky nebo třeba pilates. Můžete začít dobře známým „plankem“ nebo-li prknem, uvolnění i protažení Vám poskytne pozice kočky a nesmíme zapomenout na staré dobré kliky.

 

Protahujte se

Stejně jako v celém životě, i v pohybových aktivitách je důležitá rovnováha. Když budete cvičit, nezapomínejte na strečink. Správné protažení předchází nejen úrazům při sportovních aktivitách, ale zlepšuje celkovou pružnost těla, ohebnost a uvolňuje svalové napětí. Před každým cvičením i po něm je dobré si dopřát několik minut na rozhýbání, protažení a pozvolné uvolnění celého těla. Pokud toto budete dělat pravidelně, pocítíte to nejen na vlastní záda, ale na celé tělo.

 

Matrace, která vás protáhne, zajistí i nejlepší probuzení pro vaše záda

8 hodinový spánek na ní má podobný účinek jako 30 minut intenzivního strečinku. Je konstruována tak, aby dokázala využívat tlaku lidského těla. Při zatížení se dvě zóny matrace roztahují opačným směrem, a tím v průběhu spánku jemně natahují páteř a umožňují regeneraci jednotlivých meziobratlových plotének a zádového svalstva, uvolňují skřípnuté nervy, zpomalují proces sesedání páteře a zlepšují krevní oběh.

 

Aktivní regenerace páteře během spánku

„Konstrukce matrace představuje funkce, které jsou prospěšné pro biomechanickou obnovu páteře během spánku, což vede k lepší a rychlejší obnově meziobratlových plotének a relaxaci zádového svalstva.“ říká o patentovaných matracích MagniStrech Antonio Herrera Rodriguez, emeritní profesor traumatologie a ortopedie a mimo jiné i výzkumný pracovník na Univerzitě v Zaragoze. Právě ve spolupráci s lékaři z této univerzity se podařilo společnosti Magniflex vyvinout exkluzivní patent MagniStretch, který představuje unikátní systém rehabilitace a aktivní regenerace páteře.

 

MagniStretch

Vybírat můžete ze 4 typů matrací MagniStretch od středně měkké až po středně tuhou. Jednotlivé matrace se liší také výškou. Všechny mají zlatou pečeť označující zdravotní produkty 1. kategorie. Matrace MagniStretch jsou vhodné pro osoby trpící skoliózou a jinými biomechanickými poruchami páteře. V posledních 3 letech se po zásluze stala nejprodávanější matrací společnosti Magniflex.

Publikováno: 2. 11. 2021
MagniStretch
  Rozměry
  90x200 cm
  Výška
  23 cm
  Tuhost
  středně tuhá
Středně tuhá matrace pro aktivní regeneraci těla během spánku. Velmi intenzivní strečový efekt. Vhodná pro děti v růstu, mladé sportovce a osoby trpící biomechanickými poruchami páteře, které preferují tužší matrace. Celosvětový patent společnosti Magniflex.
MagniStretch

MagniStretch 9

27 290 Kč
  Rozměry
  90x200 cm
  Výška
  23 cm
  Tuhost
  středně tuhá
Středně tuhá zdravotní matrace pro aktivní regeneraci těla během spánku. Je vhodná pro osoby trpící skoliozou a jinými biomechanickými poruchami páteře. Nižší vrstva paměťové pěny v potahu zajišťuje intenzivnější strečový efekt. Celosvětový patent společnosti Magniflex.
MagniStretch
  Rozměry
  90x200 cm
  Výška
  25 cm
  Tuhost
  středně měkká
Středně měkká zdravotní matrace pro aktivní regeneraci těla během spánku. Je vhodná pro osoby trpící skoliozou a jinými biomechanickými poruchami páteře. Vyšší vrstva paměťové pěny v potahu poskytuje ještě větší komfort. Celosvětový patent společnosti Magniflex.
MagniStretch
  Rozměry
  90x200 cm
  Výška
  30 cm
  Tuhost
  středně měkká
Vysoká středně měkká zdravotní matrace pro aktivní regeneraci těla během spánku. Je vhodná pro osoby trpící skoliozou a jinými biomechanickými poruchami páteře. Vyšší vrstva paměťové pěny v potahu poskytuje ještě větší komfort. Celosvětový patent společnosti Magniflex.

Praha 8 - Karlín Šaldova 219/1

Jak k nám?

Navštivte násPo-So 9-18

Pošlete nám e-mailkarlin@magniflex.cz

Praha 6 - OC ŠestkaFajtlova 1090/1

Jak k nám?

Navštivte násPo-Ne 9-20

Pošlete nám e-mailsestka@magniflex.cz