Spánková regenerace je předmětem výzkumu a vývoje lékařských odborníků

Spánková regenerace je předmětem výzkumu a vývoje lékařských odborníků

Kvalitní matrace může zásadně změnit Váš život. Žít zdravě, být psychicky v pohodě, mít zdravé tělo, fungující páteř a klouby, dobře spát a během spánku kvalitně regenerovat, to je cíl stále většího počtu lidí.

Světový lídr v oblasti spánkové regenerace, italská společnost Magniflex investuje značné prostředky do výzkumu a vývoje s cílem nabídnout svým klientům kvalitní spánek a tím jim zkvalitnit a prodloužit život. Podělíme se s Vámi o výsledky našeho výzkumu a vývoje a uvidíte, že zdravý spánek je věda. 

 

Specialisté ze šesti lékařských oborů se podílí na návrhu matrací Magniflex:

Vyrobit kvalitní zdravotní matraci a polštář znamená integrovat do jednoho výrobku doporučení několika expertů:

  • Expertíza na optimální anatomickou podporu těla – matrace musí optimálně podepřít zakřivení páteře při spaní na zádech, zabránit zalomení páteře v bederní oblasti při spaní na boku, uvolnit během spánku obratle a tím vytvořit prostor pro regeneraci meziobratlových plotének. Musí správně uvolnit klouby v kloubních jamkách a zajistit tak regeneraci chrupavčitých částí kloubů. Musí umožnit kvalitní prokrvení tkání, na kterých ležíme, odstranit riziko proleženin a tím zmenšit počet otočení člověka během spánku.
  • Alergologická expertíza – matrace nesmí obsahovat žádné látky, které vyvolávají alergické reakce. Matrace vhodné pro alergiky musí mít hypoalergenní atesty, prokazující, že množství alergenů je pod minimální předepsanou hranicí.
  • Kožní expertíza – naše tělo dýchá i pokožkou. Matrace musí být vysoce prodyšná, musí reagovat na pocení lidského těla, odvádět tekutinu od těla a rychle ji odpařovat. Prodyšnost matrace a jednotlivých pěn v jádře matrace  se měří na speciálních testovacích strojích.
  • Ortopedická a spondilochirurgická expertíza – matrace musí pomoci uvolnit a regenerovat klouby v kloubních jamkách, musí napomoci při léčbě zánětlivých onemocnění kloubů, při výhřezu plotének, při sesedání páteře a onemocnění páteře. Měla by pomoci pacientům po úrazech či operacích a nabídnout kvalitní poúrazovou nebo pooperační podpůrnou léčbu.
  • Expertíza spánkové laboratoře – matrace musí integrovat poznatky o fázích spánku, poruchách spánku, vlivu častého otáčení během spánku na regeneraci mozku. Měla by umožnit co nejdelší regeneraci v hlubších fázích spánku.

Magiflex spolupracuje při výzkumu s řadou světových univerzit, analyzuje zdravotní problémy a poté vyvíjí matrace a polštáře tak, aby odpovídaly závěrům výzkumu. Poté se výrobky dlouhodobě testují a po prokazatelných výsledcích testů se patentují.  Pokusím se na několika příkladech ukázat, jakých výsledků jsme dosáhli.

 

Matrace nesmí obsahovat žádné zdraví škodlivé materiály

Testování výrobků na absenci zdraví škodlivých materiálů garantuje nezávislý certifikát Oeko-tex. Udělují ho německé testovací laboratoře. 

Výrobce u nich musí k testování své výrobky přihlásit, test zaplatit, a pokud uspěje, dostane certifikát, který laboratoř také pro kontrolu transparentnosti testu umisťuje na své stránky. Testuje se potah matrace, použité pěny, lepidla, zip i nitě. Řada výrobců používá při výrobě matrace nepřípustné komponenty, které poté 8 hodin během spánku reagují s lidským tělem a mohou způsobit závažné zdravotní problémy. Oeko-tex uděluje 4 stupně atestů, Magniflex testuje všechny své výrobky na nejvyšší stupeň č. 2. Stupeň jedna je atest pro výrobky pro děti. Pozor - nestačí tedy pouze atest na látky v potahu matrace,  jak chybně uvádějí někteří výrobci,  testován musí být celý výrobek. 

 

Spánková regenerace na matraci může mít prokazatelné pozitivní zdravotní účinky

V Evropské unii máme vysoký stupeň ochrany spotřebitele. Podle výnosu odborné komise EU jsou stanoveny závazné testovací postupy a jsou jmenovány certifikovány laboratoře, které ověřují prokazatelné pozitivní zdravotní účinky výrobky na lidské tělo. Náročným testem v nezávislých laboratořích se dokumentuje, jak zlepšují lidské zdraví. Tyto výrobky dostávají atest „Zdravotní produkt první kategorie“, neboli Medical Device Class One. Matrace Magniflex, které obsahují 4 a více cm naší patentované paměťové pěny Memoform získaly tento atest, který garantuje jedinečnou regeneraci páteře a kloubů během spánku, prokazatelně až pětinásobně oddaluje tvorbu první fáze proleženin – tzv. dekubitů, zásadně snižuje počet otočení člověka během spánku. Zatím co první atest garantuje, že matrace či polštář neškodí lidskému zdraví, tento atest garantuje, že mu naše výrobky zdravotně pomáhají.  Testován musí být každý jednotlivý výrobek a atest se uděluje přímo na tento výrobek. Při změnách výrobku se musí atesty provádět znovu. Díky těmto náročným atestům jsou naše výrobky zařazeny v ČR do nižší sazby DPH.

 

Speciální kolekce Magniflex, vyvinuté na základě výzkumných úkolů:

Tato dvě základní kritéria splňují všechny naše výrobky. Tím ale výzkum nekončí. Jednotlivé kolekce vyvíjíme se snahou pomoci během spánku našim klientům i s dalšími potížemi či omezeními.

 

Kolekce Magnistretch

Při vývoji této kolekce jsme společně s univerzitou v Zaragoze zkoumali, jak během spánku pomoci lidem s výhřezem ploténky, se sedáním páteře či problémy se skřípnutými nervy v páteřní oblasti. Meziobratlové ploténky během spánku, kdy je tělo v horizontální poloze,  regenerují. Během regenerace se zvětšuje jejich objem,  nasávají do sebe tekutinu a vyplňují meziobratlový prostor. Na principu trakčního natahování páteře jsme zkoumali, jak napomoci, aby se vyhřezlá ploténka mohla vrátit zpět, jak při roztažení páteře pomoci při uvolnění skřípnutých nervů a jak pravidelný natahováním zpomalit proces sesedání páteře. Výsledkem jsou matrace, které při zatížení lidským tělem  neinvazivně napínají tělo – od kyčelních kloubů směrem k hlavě a od kyčelních kloubů směrem k nohám – protisměrně.  Testy dokazují, že 8 hodin spánku na této matraci natáhne páteř stejně, jako 30 minut intenzivních strečových cviků, zaměřených na roztažení a uvolnění páteře. Matrace jsou k dispozici ve dvou tuhostech a 3 výškách – 23, 25 a 30 cm. Měkčí a vyšší verze doporučujeme klientům, kteří mají vedle problémů s páteří i problémy s klouby. Kolekce byla celosvětově patentována a je součástí naší nabídky v České a Slovenské republice. http://www.magniflex.cz/matrace/magnistretch/

 

Kolekce Toscana

Fakt, že člověk tráví na matraci 8 hodin denně, nás vedl k výzkumu, jak pomoci během spánku lidem, kteří vedle dokonalé regenerace těla potřebují pomoc s léčbou dalších neduhů.  Ve spolupráci s univerzitou ve Florencii jsme vybrali  3 nejčastější zdravotní problémy – záněty v těle, kožní problémy a onkologické problémy. Výzkum ukázal, že 3 bylinné extrakty dokáží blahodárně a hojivě působit na tato onemocnění. Sléz lesní, neboli malva léčí otevřené i skryté záněty v těle, aloe vera má omlazující a léčivý efekt na pokožku a kloubní regeneraci a sójové proteiny pomáhají odstranit z těla volné radikály, které způsobují onkologické problémy. Globálně spolupracujeme s farmaceutickou firmou, od které odebíráme čisté bylinné extrakty a v procesu pěnění našich patentovaných pěn je do pěn přidáváme. Jedinečný patent je založen na tom, že při běžné pokojové teplotě se bylinné extrakty z matrace neuvolňují. Při zahřátí pěny lidským teplem na 36 stupňů celsia dochází k jejich postupnému uvolňování a blahodárné reakci s naším tělem. Matrace z kolekce Toscana nabízí nejen jedinečný spánek, ale působí jako výborná prevence i jako podpůrná léčba. http://www.magniflex.cz/matrace/toscana/

 

Kolekce Magnigel

Vývoj této kolekce se zaměřil na problémy s termoregulací lidského těla a nadměrným pocením. Během spánku bychom měli mít konstantní teplotu. Návaly horkosti, klimakterické potíže, nadměrné pocení a z toho plynoucí neklidný spánek jsou symptomy, které nás dovedly až k novému patentu – vysoce prodyšné a chladivé pěně Magnigel. V první fázi výzkumu gelu v matraci se používal tekutý gel, který byl umístěn do igelitových váčků na povrchu matrace. Testy ale prokázaly, že pokožka těla v místě kontaktu s umělým polypropylenovým obalem gelu nedýchala, což způsobovalo zánětlivé reakce kůže. Velká dávka tekutého gelu navíc působila podchlazujícím efektem na některé orgány – například ledviny. Odmítli jsme proto dávat do matrací tekutý gel a pokračovali ve výzkumu. Výsledkem je další celosvětový patent – vysoce prodyšná pěna Magnigel, která se velmi pomalu zahřívá na teplotu lidského těla a tím pomáhá regulovat teplotní výkyvy organismu. Klienti oceňují jedinečný pocit svěžesti při spaní na matracích z této kolekce a oceňují zlepšení kvality jejich spánku. http://www.magniflex.cz/matrace/magnigel/

 

Kolekce Dolce Vita

Paměťová a dva typy studené pěny v této kolekci představují vrchol v oblasti spánkové regenerace pro klienty, kteří netrpí žádnými z výše uvedených problémů. Chtějí kvalitně  spánkově regenerovat a preferují nejlepší poměr mezi cenou a užitnou hodnotou výrobků Magniflex. Patentovaná pěna Memoform garantuje nejvyšší zdravotní atesty matrací jako zdravotní produkt první kategorie, studená pěna Elioform garantuje optimální ortopedickou oporu lidského těla a používá se jako hlavní komponent do matrací klientů, preferujících tvrdší spaní. Studená pěna Eliosoft je základem měkčích, elastických matrací pro klienty preferující komfortní, měkký podklad s garancí optimální opory těla při spaní na zádech i na boku. http://www.magniflex.cz/matrace/dolce-vita/

 

Spací systém Magni Smartech

Každý, kdo se zajímá o technologické novinky, ví, že do chytrých telefonů se dají stáhnout aplikace, které při položení telefonu na matraci vedle spícího člověk mu průběžně vyhodnocují kvalitu spánku. Výsledky těchto aplikací jsou ale zatím nepřesvědčivé. Záleží na vzdálenosti telefonu od našeho těla, na tuhosti matrace, kterou při testu používáme, na tom, jak je proležená  a na spolehlivosti čidel, které detekují dechovou frekvenci, obracení a fáze spánku člověka. Magniflex se věnuje dlouhodobě komplexnímu výzkumu spacího systému, který by vyhodnocoval kvalitu našeho spánku a poskytoval nám o tom on-line informace, vyhodnocoval je a doporučoval nám, jak kvalitu našeho spánku zlepšit. Letos jsme na veletrzích v Las Vegas a Miláně představili nový patent – Magnismarttech. Přímo v matraci jsou v optimálním počtu umístěna čidla, která monitorují Váš spánek. Můžete si to představit jako domácí jednotku intenzivní péče. Data o Vašem spánku, tělesné teplotě během spánku, teplotě místnosti, rytmičnosti či arytmii tepu Vašeho srdce a spoustu dalších funkcí on-line přenášíme do mobilní aplikace, která kvalitu Vašeho spánku vyhodnocuje a nabízí Vám řešení, jak spánek zkvalitnit. Systém má spoustu dalších funkcí – automatické nastavení polohy s nejnižší zemskou přitažlivostí našeho těla, ve které se tělo rychle uvolní a zklidní, senzory na monitorování chrápání, které při detekci chrápání spícího člověka zvednou do polohy, kdy přestane chrápat a po několika minutách ho vrátí do původní spánkové polohy, chromoterapii – neboli barevné podsvícení postele, která napomáhá činnosti, kterou chce člověk na matraci vykonávat. Víte, co podněcuje červená barva, co zelená, žlutá nebo modrá? Systém se nyní připravuje do standardní výroby a příští rok ho představíme i klientům v ČR.

 

Kolekce Maggiore

Otylost civilizace se stala vážným celosvětovým problémem. Magniflex vyváží do 100 zemí světa na nejnáročnější trhy a všude jsme konfrontován s požadavkem na kvalitní spánek osob s vysokou nadváhou. I když naše standardní výrobky mají nosnost 150 až 180 kg a záruku až 12 let na neproležení  jádra matrace, vyvinuli jsme kolekci matrací pro osoby s vysokou nadváhou, která nabídne komfortní spánek i osobám s váhou vyšší než 180 kilogramů. Tuto kolekci nemáme v České a Slovenské republice ve standardní nabídce, ale v případně potřeby, ji na objednávku dodáváme.

 

Kolekce Virtuoso

Setkáváme se na trhu se zajímavým úkazem. Je zde několik výrobců pružinových matrací, kteří kombinují železné a elektricky vodivé pružiny s vysoce kvalitními přírodními materiály typu koňských žíní, merino vlny apod.  Vyrábíme také pružinové matrace, ale ze zdravotního hlediska je klientům nedoporučujeme. Pro milovníky tradičních přírodních materiálů jsme připravili kolekci, která na své zimní straně využívá přírodní řejivé materiály nejvyšší kvality čili merino vlnu, velbloudí srst a kašmír, doplněné o koňské žíně a na své letní straně chladivé přírodní materiály jako je hedvábí, bavlna, len v kombinaci s koňskými žíněmi. Nevhodné pružiny jsou nahrazeny  pěnami s vysokou hustotou, obohacené o přírodní extrakty jako je sléz lesní a eukalyptus. Tím nabízíme konzervativním klientům, preferujícím tyto tradiční přírodní materiály jedinečnou a navíc cenově velmi výhodnou alternativu. http://www.magniflex.cz/matrace/virtuoso/

 

Vakuové balení a ekologické aspekty výroby matrací

Jedna ze základních vizí společnosti Magniflex je úcta k životnímu prostředí a čerpání inspirace z toskánské přírody, odkud pocházíme. Naše matrace jsou všechny recyklovatelné, příroda je tedy dokáže po skončení životnosti rozložit zpět na jednotlivé komponenty. Zkoumali jsme také, jak snížit zátěž na životní prostředí při náročné přepravě celých matrací. Vyvinuli jsme speciální systém vakuového balení, kdy vyrobenou matraci kompresí snížíme na 1/10 jejího základního objemu. Při přepravě se tak na auto vleze 10x více výrobků, garantujeme naprostou hygienu při přepravě a klient si doma svojí matraci rozbalí a má jistotu, že dostává čistý originál, do kterého se mu během přepravy nenaprášilo, a nikdo na jeho matraci nesahal.  Zaslechli jsme kritické hlasy, že vakuové balení může poškodit kvalitu použitých pěn. U našich patentovaných pěn je opak pravdou. Tím, že používáme nejkvalitnější patentované pěny Magniflex, garantujeme, že se matrace vrátí po rozbalení do původního tvaru a na neproležení jádra matrace poskytujeme až 12 let záruku.

 

Kolekce dětských matrací Fiaba (pohádka)

Výzkum spánkové regenerace dětí ukázal, že dětské tělíčko roste nejrychleji během spánku. Nesmí být do matrace příliš zabořené, matrace musí mít optimální tuhost, aby garantovala, že podporuje růst těla. V příliš měkké nebo proleželé matraci může dojít k nesprávnému zaboření těla do matrace a skolióznímu zakřivení páteře, čili vybočení páteře do strany. Dalším identifikovaným problémem je syndrom náhlého úmrtí kojenců. Vědci se zatím neshodují na jednoznačném důvodu, proč dojde k zástavě dechu. Jedním z možných problémů může být zaboření hlavy kojence do matrace během spánku. Vyvinuli jsme proto vysoce prodyšnou matraci, která umožňuje kojencům dýchat i při náhodném zaboření obličeje miminka do matrace. http://www.magniflex.cz/matrace/baby-line/

 

Závěr – pozor na levné výrobky a agresivní marketing

Chápu, že v záplavě komerčních nabídek a marketingových tvrzení se klienti občas ztrácejí. Jako transparentní a etický výrobce se Magniflex snaží o šíření spánkové osvěty a o nezávislé atesty a certifikace vlastností našich výrobků. Věřím, že Vám pohled pod „Magniflex pokličku“ trochu pomohl se zorientovat v tom, že zdravý spánek je věda. Doba je rychlá, prodlužuje se věk odchodu do důchodu, musíme fungovat a pracovat mnohem déle, než naši předci. Proto nepodceňujte těch osm hodin, kdy uléháte ke spánkové regeneraci a dopřejte svému tělu optimální pohodlí.

Jsme hrdi na naše jedinečné produkty a jsme připraveni Vám na showroomech Magniflex a v síti našich certifikovaných prodejců pomoci se správným výběrem Vaší matrace a polštáře s v souladu s Vašimi požadavky a cenovými možnostmi.

 

Zkrácená verze článku uveřejněná na idnes.cz.

Kompletní text ve formátu PDF ke stažení.

Publikováno: 26. 9. 2016

Praha 8 - Karlín Šaldova 219/1

Jak k nám?

Navštivte násPo-Pá 9-18
So 9-13
Pošlete nám e-mailkarlin@magniflex.cz

Praha 6 - OC ŠestkaFajtlova 1090/1

Jak k nám?

Navštivte násPo-Ne 9-20

Pošlete nám e-mailsestka@magniflex.cz