Jak vybrat správný polštář a jak ho používat?

Jak vybrat správný polštář a jak ho používat?

Anatomicky správné podepření krčního zakřivení páteře při poloze na zádech a udržení rovné krční páteře v souladu s osou těla na boku, a to bez tlakových bodů, to je role polštáře.

Abyste toho docílili, doporučujeme zvážit několik základních faktorů, které mají na výběr správného polštáře zásadní vliv. Je také důležité polštář používat správným způsobem. Na polštáři regeneruje krční páteř a hlava, ramena regenerují na matraci. Polštář proto přirazíme těsně k ramenům, ale rameny na polštáři ne ležíme.

1. SPÍM NA ZÁDECH

Uvolněná poloha na zádech s rukama podél těla je lékaři nejdoporučovanější polohou. Páteř je tak ve svém přirozeném zakřivení, svaly jsou uvolněné, není vyvíjen tlak na vnitřní orgány, obličej není nijak deformován a netvoří se vrásky. Vzhledem k tomu, že krkem vede veškeré krevní zásobení potřebné pro okysličení mozku, je důležité, aby byla krční páteř ve své přirozené poloze a minimalizoval se tlak na nervové kanálky. Toho dosáhnete použitím vhodného anatomického polštáře. Pro spaní na zádech doporučujeme polštáře ve tvaru Standard nebo Wave.

2. SPÍM NA BOKU

Odborníci doporučují polohu na boku, ideálně levém, osobám trpícím zažívacím zažívacími potížemi a těhotným ženám. V poloze na boku si své přirozené zakřivení udržuje páteř sama. Vhodný anatomický polštář zajistí, aby i krční páteř byla ve správné pozici - rovně v souladu s osou těla, a zabrání ohnutí a stlačení. Pro spánek na boku doporučujeme polštáře ve tvaru Standard nebo Wave.

3. SPÍM NA BŘIŠE

Lékaři se shodují, že pozice na břiše není vhodnou spánkovou polohou. Mohou se objevit bolesti krční páteře a je zatěžována oblast hrudníku a břicha. Jedinými výhodami je tlumení chrápání a nižší riziko spánkové apnoe. Pokud je poloha na břiše vaší oblíbenou spánkovou polohou, je vhodný nižší polštář, díky kterému hlava není příliš vysoko a páteř nevybočuje do nepřirozené polohy. Ideální volbou může být 7 cm vysoký polštář SUPERIORE FLAT.

4. MÁM ŠIROKÁ RAMENA

Osoby vyššího vzrůstu a širokých ramen potřebují více pod hlavou, aby jejich krční páteř zůstala ve své přirozené poloze i ve spánku. Vhodnou volbou v těchto případech bývají polštáře MAXI.

5. JSEM ALERGIK

Veškeré materiály použité ve výrobcích Magniflex jsou testované a díky tomu garantujeme jejich zdravotní nezávadnost a vhodnost i pro alergiky.

6. ZAJÍMAJÍ MĚ CERTIFIKÁTY

Patentované pěny použité v polštářích Magniflex mají prokazatelně prospěšné účinky na lidské zdraví a díky tomu se mohou pyšnit nejvyšší zdravotní certifikací v EU - Medical Devise Class 1. Certifikace OEKO TEX® STANDARD 100 zaručuje nepřítomnost alergenních látek a absenci škodlivých látek, které mohou ohrožovat zdraví.

7. HLEDÁM POLŠTÁŘ PRO DÍTĚ

Polštář vhodný pro malé dítě by měl odpovídat jeho tělesným proporcím. Měl by být nižší a pokud možno prodyšný. Malým dětem doporučujeme 5 cm vysoký polštář Baby, který je po celé ploše opatřený perforačním systémem Airform pro maximální prodyšnost. Další volbou může být polštář SUPERIORE FLAT, který je 7 cm vysoký a má potah z patentované termoregulační textilie Outlast.

8. SHÁNÍM BIO KVALITU

Certifikát GOTS potvrzuje, že všechny potahové látky polštářů z kolekce GEOMEMORY jsou vyrobeny ze stoprocentně organických materiálů a při jejich výrobě dochází k maximální ochraně člověka a životního prostředí. Jsou ideální nejen pro osoby s velmi citlivou pokožkou.

9. POTŘEBUJI PODPOŘIT TERMOREGULACI

Snímatelné potahy polštářů z kolekce SUPERIORE jsou vyrobené ze speciální patentované termoregulační textilie Outlast původně vyvinuté NASA pro vesmírné skafandry, která spolu s 3D větracím lemem zajišťuje maximální prodyšnost a stabilní teplotu po celou noc.

10. NADMERNĚ SE POTÍM

Inovativní prodyšný materiál MAGNICOOL díky kombinaci pokročilých technologií dynamicky reguluje teplotu a během spánku poskytuje jedinečný pocit svěžesti. Byl vyvinut pro osoby trpící nadměrným pocením, klimakterickými potížemi a návaly horka.

Publikováno: 29. 6. 2022

Praha 8 - Karlín Šaldova 219/1

Jak k nám?

Navštivte násPo-So 9-18

Pošlete nám e-mailkarlin@magniflex.cz

Praha 6 - OC ŠestkaFajtlova 1090/1

Jak k nám?

Navštivte násPo-Ne 9-20

Pošlete nám e-mailsestka@magniflex.cz