Důležitost polštáře

Důležitost polštáře

Někteří klienti nám říkají, že spí bez polštáře. Na zádech to ještě jde, ale co na boku? Automaticky si dáme pod hlavu ruku. Anatomicky správné podepření krčního zakřivení páteře při poloze na zádech a udržení rovné krční páteře v souladu s osou těla na boku, a to bez tlakových bodů, to je role polštáře. Správný polštář Vás doslova vrátí do života, jak si přečtete dále.

Polštář je podceňovanou součástí našeho zdravého spaní. Ani nejlepší matrace nám nepomůže vyřešit problémy s krční páteří. Matrace je určena pro regeneraci těla od ramen dolů. Anatomie našich těl předurčuje, že rovná matrace nemůže podepřít krk, v poloze na zádech ani na boku.

Z průzkumů vyplývá, že bolesti krční páteře jsou po bederní části druhou nejčastěji uváděnou bolestí. Zásadní je i přesah správné polohy krční páteře při spánku i do dalších dvou zdravotních problematik. Krkem vede veškeré krevní zásobení (a tím i okysličení) mozku. Špatná regenerace obratlů krční páteře vede ke vzniku bolestí hlavy nebo výrazně zhoršuje existující migrény. A jak víme, migrénami trpí významná část nejen ženské populace. Dobře vybraný polštář se tak stává stejně důležitým (a pro někoho i důležitějším) tématem jako samotný výběr matrace. 

Velmi početná část populace – alergici – ví, že polštář je nejblíže jejich tváři a ovlivňuje i to, co v průběhu spánku vdechují. Pro každého s citlivou pokožkou je tvář první místo projevu nežádoucích změn. A dýchací problémy pro silné alergiky netřeba podrobněji popisovat. Naše materiály jsou testované a my díky tomu garantujeme jejich zdravotní nezávadnost a vhodnost i pro alergiky.

Výběr polštáře může být ještě náročnější než samotný výběr správné matrace. U polštáře platí, že neexistuje univerzální řešení vhodné pro každého. Pokud začneme vybírat polštář, musíme jej nejprve vyzkoušet, a to ideálně na matraci kterou máme (nebo ji právě kupujeme). Zkoušet polštář na matraci jiné tuhosti a jiných charakteristik znamená, že doma – na té naší – se bude chovat jinak.

Polštář zásadně zkoušíme v poloze či polohách, ve kterých opravdu spíme.

SPRÁVNÝ POLŠTÁŘ

 • Udrží krční páteř v přirozené poloze.
 • Při poloze na boku nám hlava nepadá ani k ramenu, ani není zvedána od ramene – páteř je vzhledem k matraci v celkové rovné poloze.
 • Při poloze na zádech polštář nesmí hlavu zvedat nahoru (bradou k hrudi) ani nám hlava nesmí padat do záklonu.
 • Správně by hlava měla být ve stejné poloze k tělu, jako když stojíme.
 • Nesmí nás nikde tlačit, natož stlačovat krční tepnu při poloze na boku.
 • Musí nám být příjemná látka polštáře.
CO NESMÍME DĚLAT MY
 • Dávat si při poloze na boku ruku pod krk – škrtíme si tím krční tepnu – onu zásadní zásobárnu kyslíku pro náš mozek.
 • Preferovat „moc pod hlavou“ – nikdy nám to nepřinese správnou regeneraci.
 • Krčit polštář pod hlavu – kvalitní polštáře byly vyvinuty tak, aby jejich tvar správně fungoval – netřeba tento výzkum a vývoj „nahrazovat“ naší deformací.
JAKÝ MATERIÁL POTAHU
 • Bio bavlna zejména pro spáče s velmi citlivou pokožkou
 • Viskóza pro ty, jež se více potí (dobře odvádí vlhkost)
 • Outlast – termoregulační textilie pro stabilní teplotu po celou noc

 

JAKÝ TVAR

Standardní tvar 

Je vhodný pro ty, kteří spí na břiše, na boku a zádech.

 

Standardní tvar Maxi

Je vhodný pro osoby s velmi širokými rameny – ale opět platí nutno vyzkoušet.

 

Vlnka

Pro osoby, které spi na boku nebo na zádech.

 
Publikováno: 27. 1. 2020

Fotoalbum


Praha 8 - Karlín Šaldova 219/1

Jak k nám?

Navštivte násPo-Pá 9-18
So 9-13
Pošlete nám e-mailkarlin@magniflex.cz

Praha 6 - OC ŠestkaFajtlova 1090/1

Jak k nám?

Navštivte násPo-Ne 9-20

Pošlete nám e-mailsestka@magniflex.cz