ČOI potvrdila antivirové a antibakteriální účinky kolekce MagniProtect

Sdílet na  

Nyní se nacházíte: Úvod | Blog & Aktuality | Aktuality | ČOI potvrdila antivirové a antibakteriální účinky kolekce MagniProtect

ČOI potvrdila antivirové a antibakteriální účinky kolekce MagniProtect

Česká obchodní inspekce uznala pravost všech atestů kolekce MagniProtect a jejich jedinečných antivirových a antibakteriálních účinků, včetně účinků vůči viru způsobujícímu onemocnění COVID-19. 

V reakci na letošní epidemickou situaci začalo mnoho firem vyvíjet výrobky, které by zabránily nebo omezily šíření viru SARS-CoV-2. Na trhu se objevila řada inovativních produktů s mimořádnými vlastnostmi, které pomáhají stabilizovat současnou situaci. Na druhou stranu můžeme narazit i na výrobky, které slibované účinky nemají. Je proto na místě, že státní orgán tyto výrobky kontroluje a nabídku na trhu činí transparentní.

Česká obchodní inspekce oslovila s prověřením pravdivosti atestů i naši společnost Magniflex, která po první jarní vlně pandemie vyvinula antivirovou a antibakteriální kolekci MagniProtect účinnou i proti COVID-19. Po předložení a důkladném prostudování všech našich atestů Česká obchodní inspekce uznala pravost účinků kolekce MagniProtect, která bojuje proti virům a bakteriím, včetně viru SARS-CoV-2 způsobujícímu onemocnění COVID-19.

 

Atesty potvrzující účinky kolekce MagniProtect

Test prokazující specifickou účinnost vůči SARS-CoV-2 provedl Italský národní ústav pro výzkum (Consiglio Nazionale delle Ricerche / CNR) a Univerzita v Pise. Laboratoř regenerativní medicíny, biomateriálů a pokročilých terapií klinického fyziologického ústavu CNR - Massa (ředitel: Dr. Giorgio Soldani) a katedra translačního výzkumu, nové medicíny a chirurgických technologií univerzity v Pise (ředitel: Prof. Mauro Pistello) potvrdili, že MagniProtect je schopen generovat maximální virovou inaktivaci během 60 minut a z tkaniny je odstraněno více než 99% SARS-CoV-2.

Jedná se o první test tohoto druhu, který byl provedený na produktech určených pro zdravý spánek. Zároveň je to první test, který uspěl!

Cílem translační výzkumné spolupráce mezi společnostmi Magniflex, CNR a UNIPI je pokračovat a nadále vylepšovat antivirový účinek MagniProtect a technologii použít nejen pro matrace, ale i pro další doplňky a vybavení.

Nový specifický test provedený CNR a Univerzitou v Pise, podle normy ISO18184: 2019, doplňuje předchozí testy provedené nezávislou americkou laboratoří. Ta již prokázala, podle standardu ATCC 100 FOR VIRUS, že matrace MagniProtect mohou zničit více než 99% virů během několika minut a jsou účinné proti běžným chřipkovým virům (H1N1) a koronavirům (229E). MagniProtect je produkt 100% Made in Italy a prošel také normou ISO 20743, která potvrzuje antibakteriální odolnost textilie.

Certifikace OEKO-TEX® „STANDARD 100“ třídy 1 navíc zaručuje, že ve výrobcích MagniProtect nejsou přítomny látky, které jsou toxické či škodlivé pro lidi a pro životní prostředí. Certifikace OEKO-TEX® „STeP“ garantuje důvěryhodnost a transparentnost ekologických opatření ve všech fázích procesu výroby.

Více o kolekci MagniProtect: https://www.magniflex.cz/produkty/matrace/magniprotect

Zpráva vydaná na webu CNR: https://www.cnr.it/sites/default/files/public/media/tessuti.pdf

 


Publikováno: 11. 11. 2020

Praha 8 - Karlín Šaldova 219/1

Jak k nám?

NAVŠTIVTE násPo - Pá 9:00 - 18:00
So 9:00 - 13:00

Pošlete nám e-mailkarlin@magniflex.cz

PRAHA 6 - OC ŠESTKAFajtlova 1090/1

Jak k nám?

navštivte násPo - Ne 9:00 - 20:00


Pošlete nám e-mailsestka@magniflex.cz