Jak poznáte zdravotní matraci?

Sdílet na  

Nyní se nacházíte: Úvod | Blog & Aktuality | Jak poznáte zdravotní matraci?

Jak poznáte zdravotní matraci?

Označení zdravotní matrace je velmi časté, avšak může být zavádějící. Ne každý takto označený produkt je skutečně zdraví prospěšný. Je potřeba si na to dát pozor a zajímat se o certifikáty. Nejvyšší zdravotní certifikace v rámci Evropské unie -  MEDICAL DEVICE CLASS 1 - umožňuje prodávat takto označené produkty se sníženou sazbou DPH jako zdravotní produkty první kategorie.

KVALITNÍ SPÁNEK PRODLUŽUJE ŽIVOT!

V průběhu spánku tělo regeneruje, dochází k podpoře srdečních a cévních funkcí, imunitního systému, obnově rozumových funkcí. Mnoho vědeckých průzkumů prokázalo, že kvalitní spánková regenerace významně prodlužuje život. Pro tu je nutné mít vhodné podmínky, především dobrou zdravotní matraci a správný polštář.

JAK POZNÁTE ZDRAVOTNÍ MATRACI?

Označení zdravotní matrace může používat jen matrace, která je zdraví prospěšná. Tedy ta, která má vhodné anatomické účinky, uvolní tělo během spánku, umožní mu lépe regenerovat, působí proti proleženinám a zásadně snižuje počet otočení spícího během spánku. Pro snazší orientaci se zaměřujte na označení Zdravotní produkt 1. kategorie. Potvrzením tohoto označení je i 15% nižší sazba DPH, tedy ta, která je zákonem stanovena pro zdravotní pomůcky. V České republice podmínky pro získání označení Medical device class 1 získalo jen několik matrací, které mají min. 4 cm paměťové pěny a splňují další podmínky nutné k získání tohoto certifikátu.

POLŠTÁŘ JE STEJNĚ DŮLEŽITÝ JAKO MATRACE

Tajemství dokonalé regenerace těla spočívá ve správné podpoře celé délky páteře. O tělo se postará kvalitní matrace, ale krk a hlavu optimálně podepírá vhodný polštář.


Publikováno: 26. 9. 2020

Praha 8 - Karlín Šaldova 219/1

Jak k nám?

NAVŠTIVTE násPo - Pá 9:00 - 18:00
So 9:00 - 13:00
Pošlete nám e-mailkarlin@magniflex.cz

PRAHA 6 - OC ŠESTKAFajtlova 1090/1

Jak k nám?

navštivte násPo - Ne 9:00 - 20:00


Pošlete nám e-mailsestka@magniflex.cz